Clasificación Final después de 7 rondas

Rk. No.Ini.     Nombre sexo FED Elo Pts.  Des 1   Des 2   Des 3   Des 4   Des 5 
1 4
 
IM Gongora Montes Benjamin   MEX 2175 5,5 24,0 19,5 20,5 0,0 27,5
2 7
 
  Limon Olmos Ivan Alonso   MEX 2133 5,0 22,0 17,5 19,5 0,0 24,0
3 16
 
  Ruiz Perez Juan Octavio   MEX 2044 4,5 25,5 20,0 22,0 1,0 28,5
4 20
 
  Sandoval Fernandez Dante   MEX 2001 4,5 25,5 20,0 22,0 0,0 28,5
5 6
 
CM Garcia De Dios Jose Antonio   MEX 2151 4,0 27,0 21,5 23,5 0,0 30,0
6 14
 
IM Ocampo Vargas Raul   MEX 2059 4,0 24,0 19,0 21,0 0,0 26,5
7 1
 
  Lopez Raygoza Luis Albert NM   MEX 2232 4,0 23,5 18,5 20,5 0,0 26,0
8 8
 
  Real Pereyra Jeronimo   MEX 2129 4,0 22,5 18,5 19,5 0,0 25,5
9 15
 
  Lima Martinez Alejandro   MEX 2046 4,0 22,5 17,0 20,0 0,0 24,0
10 5
 
CM Molina Mendoza Omar   MEX 2174 4,0 21,0 17,0 18,5 0,0 23,5
11 9
 
FM Martin Del Campo C. Jorge   MEX 2090 3,5 25,0 19,5 22,5 0,0 27,0
12 2
 
FM Vega Garcia Jorge Arturo   MEX 2203 3,5 21,0 17,0 18,5 0,0 23,0
13 19
 
  Espinoza Villanueva Rodrig   MEX 2003 3,0 20,5 15,5 18,0 0,0 22,0
14 3
 
FM Davalos Prieto Abel Justo   MEX 2198 3,0 19,5 15,5 17,5 0,0 21,5
15 13
 
  Zarate Manjarrez Alfredo   MEX 2063 3,0 19,5 15,0 17,5 0,0 21,0
16 12
 
WIM Mendez Tovar Yessica Yissel w MEX 2070 2,5 21,5 16,5 19,0 0,0 23,5
17 11
 
  Belmont Hernandez Andres   MEX 2071 2,5 20,0 16,0 17,5 0,0 21,5
18 18
 
  Lopez De Nava Hernandez Carlos   MEX 2034 2,5 20,0 15,0 17,5 0,0 22,0
19 17
 
  Rueda Hernandez Carlos Jonathan   MEX 2037 1,5 20,5 16,5 18,0 0,0 23,0
20 10
 
WIM Real Pereyra Diana Carime w MEX 2086 0,0 16,0 12,0 14,5 0,0 17,0

Anotación:
Desempate 1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 4: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Desempate 5: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Emparejamientos/Resultados

7. Ronda el 2020/03/16 a las 16:00

M. No.     Nombre Elo Pts. Resultado Pts.   Nombre Elo   No.
1 4
 
IM Gongora Montes Benjamin 2175 5 ½ - ½ 4   Sandoval Fernandez Dante 2001
 
20
2 1
 
  Lopez Raygoza Luis Albert NM 2232 4 0 - 1 4   Limon Olmos Ivan Alonso 2133
 
7
3 14
 
IM Ocampo Vargas Raul 2059 ½ - ½ 4   Ruiz Perez Juan Octavio 2044
 
16
4 9
 
FM Martin Del Campo C. Jorge 2090 3 ½ - ½ CM Molina Mendoza Omar 2174
 
5
5 8
 
  Real Pereyra Jeronimo 2129 3 1 - 0 3   Zarate Manjarrez Alfredo 2063
 
13
6 11
 
  Belmont Hernandez Andres 2071 0 - 1 3   Lima Martinez Alejandro 2046
 
15
7 18
 
  Lopez De Nava Hernandez Carlos 2034 0 - 1 FM Vega Garcia Jorge Arturo 2203
 
2
8 19
 
  Espinoza Villanueva Rodrig 2003 2 1 - 0 WIM Mendez Tovar Yessica Yissel 2070
 
12
9 3
 
FM Davalos Prieto Abel Justo 2198 2 1     bye      
10 6
 
CM Garcia De Dios Jose Antonio 2151 4 0     sin emparejar      
11 10
 
WIM Real Pereyra Diana Carime 2086 0 0     sin emparejar      
12 17
 
  Rueda Hernandez Carlos Jonathan 2037 0     sin emparejar      

6. Ronda el 2020/03/16 a las 09:00

M. No.     Nombre Elo Pts. Resultado Pts.   Nombre Elo   No.
1 6
 
CM Garcia De Dios Jose Antonio 2151 4 0 - 1 4 IM Gongora Montes Benjamin 2175
 
4
2 16
 
  Ruiz Perez Juan Octavio 2044 ½ - ½   Lopez Raygoza Luis Albert NM 2232
 
1
3 7
 
  Limon Olmos Ivan Alonso 2133 3 1 - 0 IM Ocampo Vargas Raul 2059
 
14
4 20
 
  Sandoval Fernandez Dante 2001 3 1 - 0 3 FM Martin Del Campo C. Jorge 2090
 
9
5 5
 
CM Molina Mendoza Omar 2174 1 - 0 FM Vega Garcia Jorge Arturo 2203
 
2
6 15
 
  Lima Martinez Alejandro 2046 ½ - ½   Real Pereyra Jeronimo 2129
 
8
7 13
 
  Zarate Manjarrez Alfredo 2063 ½ - ½ 2   Lopez De Nava Hernandez Carlos 2034
 
18
8 12
 
WIM Mendez Tovar Yessica Yissel 2070 2 ½ - ½ 2   Belmont Hernandez Andres 2071
 
11
9 3
 
FM Davalos Prieto Abel Justo 2198 1 1 - 0 2   Espinoza Villanueva Rodrig 2003
 
19
10 10
 
WIM Real Pereyra Diana Carime 2086 0 0     sin emparejar      
11 17
 
  Rueda Hernandez Carlos Jonathan 2037 0     sin emparejar      

5. Ronda el 2020/03/15 a las 17:00

M. No.     Nombre Elo Pts. Resultado Pts.   Nombre Elo   No.
1 4
 
IM Gongora Montes Benjamin 2175 3 1 - 0   Ruiz Perez Juan Octavio 2044
 
16
2 20
 
  Sandoval Fernandez Dante 2001 3 0 - 1 3 CM Garcia De Dios Jose Antonio 2151
 
6
3 1
 
  Lopez Raygoza Luis Albert NM 2232 1 - 0 CM Molina Mendoza Omar 2174
 
5
4 14
 
IM Ocampo Vargas Raul 2059 1 - 0   Real Pereyra Jeronimo 2129
 
8
5 2
 
FM Vega Garcia Jorge Arturo 2203 2 ½ - ½ 2   Lima Martinez Alejandro 2046
 
15
6 7
 
  Limon Olmos Ivan Alonso 2133 2 1 - 0 2   Espinoza Villanueva Rodrig 2003
 
19
7 9
 
FM Martin Del Campo C. Jorge 2090 2 1 - 0 2 WIM Mendez Tovar Yessica Yissel 2070
 
12
8 11
 
  Belmont Hernandez Andres 2071 2 0 - 1   Zarate Manjarrez Alfredo 2063
 
13
9 18
 
  Lopez De Nava Hernandez Carlos 2034 1 1 - 0 1 FM Davalos Prieto Abel Justo 2198
 
3
10 10
 
WIM Real Pereyra Diana Carime 2086 0 0     sin emparejar      
11 17
 
  Rueda Hernandez Carlos Jonathan 2037 0     sin emparejar      

4. Ronda el 2020/03/15 a las 10:00

M. No.     Nombre Elo Pts. Resultado Pts.   Nombre Elo   No.
1 16
 
  Ruiz Perez Juan Octavio 2044 1 - 0 3   Sandoval Fernandez Dante 2001
 
20
2 4
 
IM Gongora Montes Benjamin 2175 2 1 - 0 2 FM Martin Del Campo C. Jorge 2090
 
9
3 8
 
  Real Pereyra Jeronimo 2129 2 ½ - ½ 2 CM Molina Mendoza Omar 2174
 
5
4 6
 
CM Garcia De Dios Jose Antonio 2151 2 1 - 0 2   Limon Olmos Ivan Alonso 2133
 
7
5 1
 
  Lopez Raygoza Luis Albert NM 2232 + - -   Rueda Hernandez Carlos Jonathan 2037
 
17
6 19
 
  Espinoza Villanueva Rodrig 2003 ½ - ½   Belmont Hernandez Andres 2071
 
11
7 14
 
IM Ocampo Vargas Raul 2059 1 - 0   Zarate Manjarrez Alfredo 2063
 
13
8 3
 
FM Davalos Prieto Abel Justo 2198 1 0 - 1 1 FM Vega Garcia Jorge Arturo 2203
 
2
9 12
 
WIM Mendez Tovar Yessica Yissel 2070 1 1 - 0 1   Lopez De Nava Hernandez Carlos 2034
 
18
10 10
 
WIM Real Pereyra Diana Carime 2086 0 0 - 1 1   Lima Martinez Alejandro 2046
 
15

3. Ronda el 2020/03/14 a las 17:00

M. No.     Nombre Elo Pts. Resultado Pts.   Nombre Elo   No.
1 20
 
  Sandoval Fernandez Dante 2001 2 1 - 0   Lopez Raygoza Luis Albert NM 2232
 
1
2 9
 
FM Martin Del Campo C. Jorge 2090 ½ - ½ CM Garcia De Dios Jose Antonio 2151
 
6
3 19
 
  Espinoza Villanueva Rodrig 2003 0 - 1   Ruiz Perez Juan Octavio 2044
 
16
4 2
 
FM Vega Garcia Jorge Arturo 2203 1 0 - 1 1   Real Pereyra Jeronimo 2129
 
8
5 5
 
CM Molina Mendoza Omar 2174 1 1 - 0 1 FM Davalos Prieto Abel Justo 2198
 
3
6 15
 
  Lima Martinez Alejandro 2046 1 0 - 1 1 IM Gongora Montes Benjamin 2175
 
4
7 7
 
  Limon Olmos Ivan Alonso 2133 1 1 - 0 1 WIM Mendez Tovar Yessica Yissel 2070
 
12
8 11
 
  Belmont Hernandez Andres 2071 1 ½ - ½ 1 IM Ocampo Vargas Raul 2059
 
14
9 13
 
  Zarate Manjarrez Alfredo 2063 ½ 1 - 0 0 WIM Real Pereyra Diana Carime 2086
 
10
10 18
 
  Lopez De Nava Hernandez Carlos 2034 0 1     bye      
11 17
 
  Rueda Hernandez Carlos Jonathan 2037 1 ½     sin emparejar      

2. Ronda el 2020/03/14 a las 10:00

M. No.     Nombre Elo Pts. Resultado Pts.   Nombre Elo   No.
1 1
 
  Lopez Raygoza Luis Albert NM 2232 1 ½ - ½ 1   Espinoza Villanueva Rodrig 2003
 
19
2 8
 
  Real Pereyra Jeronimo 2129 1 0 - 1 1   Sandoval Fernandez Dante 2001
 
20
3 16
 
  Ruiz Perez Juan Octavio 2044 1 ½ - ½ 1 FM Martin Del Campo C. Jorge 2090
 
9
4 14
 
IM Ocampo Vargas Raul 2059 ½ ½ - ½ ½ FM Vega Garcia Jorge Arturo 2203
 
2
5 3
 
FM Davalos Prieto Abel Justo 2198 ½ ½ - ½ ½   Lima Martinez Alejandro 2046
 
15
6 12
 
WIM Mendez Tovar Yessica Yissel 2070 ½ ½ - ½ ½ CM Molina Mendoza Omar 2174
 
5
7 6
 
CM Garcia De Dios Jose Antonio 2151 ½ 1 - 0 ½   Zarate Manjarrez Alfredo 2063
 
13
8 18
 
  Lopez De Nava Hernandez Carlos 2034 0 0 - 1 0   Limon Olmos Ivan Alonso 2133
 
7
9 10
 
WIM Real Pereyra Diana Carime 2086 0 0 - 1 0   Belmont Hernandez Andres 2071
 
11
10 17
 
  Rueda Hernandez Carlos Jonathan 2037 0 1     bye      
11 4
 
IM Gongora Montes Benjamin 2175 ½ ½     sin emparejar      

1. Ronda el 2020/03/13 a las 17:00

M. No.     Nombre Elo Pts. Resultado Pts.   Nombre Elo   No.
1 11
 
  Belmont Hernandez Andres 2071 0 0 - 1 0   Lopez Raygoza Luis Albert NM 2232
 
1
2 2
 
FM Vega Garcia Jorge Arturo 2203 0 ½ - ½ 0 WIM Mendez Tovar Yessica Yissel 2070
 
12
3 13
 
  Zarate Manjarrez Alfredo 2063 0 ½ - ½ 0 FM Davalos Prieto Abel Justo 2198
 
3
4 5
 
CM Molina Mendoza Omar 2174 0 ½ - ½ 0 IM Ocampo Vargas Raul 2059
 
14
5 15
 
  Lima Martinez Alejandro 2046 0 ½ - ½ 0 CM Garcia De Dios Jose Antonio 2151
 
6
6 7
 
  Limon Olmos Ivan Alonso 2133 0 0 - 1 0   Ruiz Perez Juan Octavio 2044
 
16
7 17
 
  Rueda Hernandez Carlos Jonathan 2037 0 0 - 1 0   Real Pereyra Jeronimo 2129
 
8
8 9
 
FM Martin Del Campo C. Jorge 2090 0 1 - 0 0   Lopez De Nava Hernandez Carlos 2034
 
18
9 19
 
  Espinoza Villanueva Rodrig 2003 0 1 - 0 0 WIM Real Pereyra Diana Carime 2086
 
10
10 20
 
  Sandoval Fernandez Dante 2001 0 1     bye      
11 4
 
IM Gongora Montes Benjamin 2175 0 ½     sin emparejar
Scroll to top