Clasificación Final después de 7 rondas

Rk. No.Ini.   Nombre FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 2 FM Luna Javier Edgar Froylan MEX 1853 Ciudad de Mexico 5,5 0,0 25,0 33,5
2 4   Limon Olmos Ivan Alonso MEX 1762 Puebla 5,5 0,0 23,5 33,0
3 5 CM Hernandez Luna Jose Angel MEX 1762 Guerrero 5,5 0,0 23,5 32,0
4 22   Pineda Aguirre Israel MEX 1493 Puebla 5,5 0,0 22,0 29,5
5 3   Gonzalez Garcia Jesus MEX 1588 Veracruz 5,0 0,0 23,5 31,5
6 1 FM Sandoval Mercado Carlos MEX 1913 Edo de Mexico 5,0 0,0 23,0 31,5
7 6   Baltazar Ibanez Diego MEX 1935 Ciudad de Mexico 5,0 0,0 22,5 31,0
8 10   Quiroga Jaquez Angel Ivan MEX 1885 Durango 5,0 0,0 21,5 30,0
9 8   Herrera Amador Julio Cesar MEX 0 Baja California 5,0 0,0 19,5 24,5
10 19   Herrera Camara Ana Cristina MEX 1577 Yucatan 5,0 0,0 19,0 27,0
11 17   Castillo Gonzalez Fidel E MEX 2048 Tamaulipas 4,5 0,0 21,0 29,0
12 14 CM De Dios Suarez Diego Anas MEX 1921 Tabasco 4,5 0,0 20,0 25,0
13 13   Regalado Velazquez Jesus Daniel MEX 0 Guanajuato 4,5 0,0 19,5 27,5
14 24   Paez Mendoza Martin Josue MEX 1509 Durango 4,5 0,0 18,0 25,5
15 16   Cruz Valdiviezo Diego Man MEX 1717 Tabasco 4,0 0,0 20,5 29,0
16 15   Zayas Hernandez Luis Carlos MEX 1749 Jalisco 4,0 0,0 19,5 27,5
17 29   Nava Moreno Ricardo Angel MEX 1000 Nuevo Leon 4,0 0,0 19,5 27,0
18 23   Ramirez Toledo Ayleen Maribel MEX 1543 Baja California Sur 4,0 0,0 18,5 25,5
19 11 WCM Mejia Granados Paulina Isabel MEX 1624 Ciudad de Mexico 4,0 0,0 18,0 25,5
20 20   Mateos Lopez Luis Javier MEX 1639 Colima 4,0 0,0 16,5 22,5
21 21   Serrano Herrera Gustavo MEX 1565 Estado de Mexico 4,0 0,0 16,0 23,0
22 31 WCM Salas Estrada Ana Paola MEX 1557 Chihuahua 4,0 0,0 14,5 21,5
23 9   Diaz Espinoza Axel Alberto MEX 1473 Nuevo Leon 4,0 0,0 14,0 20,5
24 35   Dosamante Ruiz Remy MEX 1544 Michoacan 3,5 0,0 20,0 26,5
25 32   Zayas Ceballos Jesus Elian MEX 1475 Jalisco 3,5 0,0 18,0 24,5
26 12   Albarez Mendoza Susana MEX 1146 UNAM 3,5 0,0 17,0 24,0
27 41   Olmedo Rodriguez Anahi MEX 1445 San Luis Potosi 3,5 0,0 15,0 19,5
28 33   Argelles Figueroa Carolina MEX 1703 Ciudad de México 3,0 0,0 18,0 25,0
29 26   Galaviz Medina Aioria MEX 1653 Yucatán 3,0 0,0 17,5 24,5
30 18   Perez Ayala Ernesto MEX 0 Michoacan 3,0 0,0 16,5 24,0
31 27   Robles Ortiz Christina MEX 1500 Veracruz 3,0 0,0 16,5 24,0
32 30   Servin Campos Oswaldo BC 1094 Baja California 3,0 0,0 16,0 22,5
33 34   Flores Rodriguez Astrid Ap MEX 1147 Puebla 3,0 0,0 16,0 22,0
34 25   Ortega Beltran Ximena MEX 1523 Guerrero 3,0 0,0 15,5 22,0
35 48   Mendoza Camacho Daniela Belen MEX 0 Tamaulias 3,0 0,0 15,5 21,5
36 7   Espinal Reynoso Romina MEX 1566 Tabasco 3,0 0,0 15,0 20,5
37 40   Perez Vazquez Angelica MEX 1474 Hidalgo 3,0 0,0 13,5 19,0
38 38   Barragan Marquez Sebastia MEX 1633 Chihuahua 2,5 0,0 19,5 27,5
39 28   Morales Barbosa Yaretzi Yamileth MEX 1007 Nuevo Leon 2,5 0,0 18,0 24,0
40 37   Balam Xool Angel YU 1281 Yucatan 2,5 0,0 17,5 24,0
41 44   Aviles Angulo Andres BC 1197 Baja California Sur 2,5 0,0 14,5 19,5
42 42   Jimenez Ramirez Angel Fabiola MEX 1067 Baja California 2,5 0,0 12,5 17,0
43 47   Vargas Rangel Erandi MEX 1030 Guanajuato 2,0 0,0 16,5 25,0
44 43   Molina Mendoza Andrea MEX 1539 Michoacan 2,0 0,0 16,5 22,5
45 46   Hoyos Hernandez Ailin Citlali MEX 1511 Colima 2,0 0,0 15,5 21,5
46 36   Ruiz Villalba Andrea MEX 0 Chihuahua 2,0 0,0 15,0 20,0
47 49   Sabas Martinez Diana Gise MEX 1023 Aguscalientes 2,0 0,0 12,5 18,0
48 50   Gama Quintana Zenjazen MEX 1049 Guanajuato 1,5 0,0 14,0 17,5
49 45   Garcia Garcia Fatima MEX 1000 Michoacan 1,0 0,0 12,0 16,0
50 39   Meraz Trujillo Fernanda Michel MEX 1036 Sonora 0,0 0,0 14,5 20,5

Anotación:
Desempate 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Desempate 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Scroll to top