Clasificación Final después de 7 rondas

Rk. No.Ini.   Nombre FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 CM Galaviz Medina Sion Radam MEX 1958 Yucatan 6,0 0,0 21,5 30,0
2 6 CM Corvera Choi Kemos MEX 1671 Ciudad de Mexico 5,5 0,0 22,5 31,0
3 14   Sandoval Fernandez Dante MEX 0 Ciudad de Mexico 5,5 0,0 22,5 29,5
4 3   Torres Riva Felipe De Jesus MEX 1506 Durango 5,0 0,0 24,0 33,5
5 11   Hernandez Santos Hugo Israel MEX 1487 Durango 5,0 0,0 23,5 32,0
6 9   Jorajuria Mendoza Algol MEX 1442 Baja California Sur 5,0 0,0 22,0 28,0
7 22   Zambrano Cortes Christian MEX 1064 Oaxaca 5,0 0,0 21,0 28,5
8 4   Calacuayo Tamayo Marco Antoni MEX 1706 Tabasco 5,0 0,0 20,0 28,0
9 5   Perez Olguin Omar Alejandro MEX 1511 Veracruz 5,0 0,0 19,5 27,5
10 16 WCM Mena Martinez Brisa MEX 1703 Quintana Roo 4,5 0,0 22,5 31,5
11 2   Miranda Valdez Hector Daniel MEX 1020 Sonora 4,5 0,0 20,5 28,5
12 7   Gomez Sanchez Roman Mizra MEX 1666 Jalisco 4,5 0,0 19,0 26,5
13 25 WCM Castellanos Hernandez Lhi MEX 1483 Ciudad de Mexico 4,5 0,0 17,5 23,5
14 10   Bojorquez Gallardo Cristi MEX 1639 Tamaulipas 4,0 0,0 21,5 30,5
15 12 CM Taylor Rodriguez Juan Jos MEX 1511 Tlaxcala 4,0 0,0 21,0 29,0
16 17   Hernandez Morales Dillan MEX 1121 Hidalgo 4,0 0,0 19,5 27,5
17 29   Soto Marquez Mauricio MEX 1031 Chihuahua 4,0 0,0 19,5 27,0
18 23   Mateos Lopez Jennifer Kas MEX 1136 Colima 4,0 0,0 19,5 26,5
19 8   Esquivel San Agustin Dieg MEX 1702 Veracruz 4,0 0,0 19,0 25,5
20 19   Rodriguez Marquez Luz Mar MEX 1423 Veracruz 4,0 0,0 18,5 26,0
21 31   Mendoza Recio Josselyne MEX 1058 Sinaloa 4,0 0,0 18,0 26,0
22 42   Sanchez Velazquez David MEX 1007 Guanajuato 4,0 0,0 17,5 23,5
23 39   Gonzalez Montes Uziel Naim MEX 970 Nayarit 4,0 0,0 17,0 24,0
24 27   Gerala Gonzalez Antuan Ami MEX 1168 Nuevo Leon 4,0 0,0 15,5 23,5
25 37   Cabrera Gonzalez Paola DG 987 Durango 4,0 0,0 14,5 21,0
26 13   Sanchez Lopez Keren MEX 1000 Baja California 3,5 0,0 20,5 28,0
27 50   Garcia Garcia Valeria MEX 1060 Jalisco 3,5 0,0 15,5 20,5
28 18   Flores Gomez Diego Everardo MEX 1155 Jalisco 3,5 0,0 15,0 21,0
  49   Gonzalez Fuentes Anoha Marie MEX 1004 Queretaro 3,5 0,0 15,0 21,0
30 30   Sada Castro Manlio Fabio MEX 1145 Tamaulipas 3,0 0,0 20,5 28,5
31 44   Sandoval Gutierrez Romina E MEX 1091 San Luis Potosi 3,0 0,0 19,0 26,5
  52   Santillan Ramirez Guadalupe GT 1025 Guanajuato 3,0 0,0 19,0 26,5
33 47   Salvador Espinoza Karim Emiliano MEX 0 Michoacan 3,0 0,0 18,5 26,0
34 26   Abdala Perez Salomon MEX 1361 Campeche 3,0 0,0 18,5 25,5
35 38   Caballero Alonso Alexa YU 1054 Yucatan 3,0 0,0 16,5 23,5
36 28   Pastrana Chavez Vanessa Ak TM 989 Tamaulipas 3,0 0,0 16,5 23,0
37 33   Arana Solis Diego Eduardo MEX 1026 Queretaro 3,0 0,0 16,0 22,5
38 21   Madrid Barcelo Daniel MEX 0 Sonora 3,0 0,0 13,5 18,0
39 36   Lopez Gutierrez Elisa Antinett MEX 0 Colima 3,0 0,0 13,0 18,5
40 46   Carvajal Mejia Merary Celit MEX 0 Oaxaca 2,5 0,0 17,5 24,5
41 15   Coronado Osorio Aida Isabel NL 1504 Nuevo Leon 2,5 0,0 15,0 21,0
42 32   Huerta Osorno Ixchel MEX 1033 Tlaxcala 2,5 0,0 14,0 21,5
43 24   Rodriguez Torres Shadia A MEX 1416 Tabasco 2,0 0,0 16,5 23,0
44 40   Villegas Gomez Alejandra MEX 1043 Oaxaca 2,0 0,0 15,0 22,0
45 45   Garcia Rosas Isabel GR 939 Guerrero 2,0 0,0 15,0 19,5
46 20   Sandoval Rivera Alejandra MEX 1291 Sonora 2,0 0,0 14,0 19,5
47 51   Cruz Mota Fatima MEX 0 Hidalgo 2,0 0,0 12,5 19,0
48 34   Velazquez Carrillo Jesus David MEX 0 Colima 2,0 0,0 12,0 17,5
49 43   Luna Sandoval Armida Renee NA 1072 Nayarit 2,0 0,0 12,0 16,5
50 48   Martinez Espinoza Edda Sofia MEX 0 Durango 1,5 0,5 13,5 19,0
51 41   Velo Arredondo Mariana MEX 0 Chihuahua 1,5 0,5 11,0 15,5
52 35   Madera Cornejo Mariana MEX 0 Jalisco 0,5 0,0 12,0 18,5

Anotación:
Desempate 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Desempate 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Scroll to top