Clasificación Final después de 7 rondas

Rk. No.Ini.   Nombre FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 6 FM Sandoval Mercado Carlos MEX 1913 Edo de Mexico 6,5 0,0 22,5 31,0
2 3 FM Luna Javier Edgar Froylan MEX 1853 Ciudad de Mexico 5,5 0,0 22,0 31,5
3 18   Gonzalez Garcia Jesus MEX 1588 Veracruz 5,5 0,0 21,0 28,5
4 1   Limon Olmos Ivan Alonso MEX 1762 Puebla 5,0 0,0 24,5 34,0
5 2 CM Hernandez Luna Jose Angel MEX 1762 Guerrero 5,0 0,0 23,0 32,5
6 5   Baltazar Ibanez Diego MEX 1935 Ciudad de Mexico 5,0 0,0 22,0 32,0
7 29   Espinal Reynoso Romina MEX 1566 Tabasco 5,0 0,0 20,5 28,0
8 13   Herrera Amador Julio Cesar MEX 0 Baja California 5,0 0,0 19,5 26,5
9 26   Diaz Espinoza Axel Alberto MEX 1473 Nuevo Leon 5,0 0,0 18,0 25,0
10 7   Quiroga Jaquez Angel Ivan MEX 1885 Durango 4,5 0,0 22,0 30,0
11 16 WCM Mejia Granados Paulina Isabel MEX 1624 Ciudad de Mexico 4,5 0,0 18,5 26,0
12 34   Albarez Mendoza Susana MEX 1146 UNAM 4,5 0,0 18,5 25,5
13 20   Regalado Velazquez Jesus Daniel MEX 0 Guanajuato 4,5 0,0 18,0 25,0
14 10 CM De Dios Suarez Diego Anas MEX 1921 Tabasco 4,0 0,0 21,5 30,0
15 24   Zayas Hernandez Luis Carlos MEX 1749 Jalisco 4,0 0,0 21,0 28,5
16 9   Cruz Valdiviezo Diego Man MEX 1717 Tabasco 4,0 0,0 20,0 28,5
17 8   Castillo Gonzalez Fidel E MEX 2048 Tamaulipas 4,0 0,0 20,0 28,0
18 27   Perez Ayala Ernesto MEX 0 Michoacan 4,0 0,0 19,0 26,5
19 22   Herrera Camara Ana Cristina MEX 1577 Yucatan 4,0 0,0 19,0 26,0
20 21   Mateos Lopez Luis Javier MEX 1639 Colima 4,0 0,0 17,5 25,5
21 11   Serrano Herrera Gustavo MEX 1565 Estado de Mexico 4,0 0,0 16,5 23,5
22 4   Pineda Aguirre Israel MEX 1493 Puebla 3,5 0,0 21,0 29,5
23 12   Ramirez Toledo Ayleen Maribel MEX 1543 Baja California Sur 3,5 0,0 17,0 23,5
24 14   Paez Mendoza Martin Josue MEX 1509 Durango 3,5 0,0 16,5 22,5
25 31   Ortega Beltran Ximena MEX 1523 Guerrero 3,5 0,0 16,0 24,0
26 17   Galaviz Medina Aioria MEX 1653 Yucatán 3,5 0,0 15,5 22,0
27 30   Robles Ortiz Christina MEX 1500 Veracruz 3,5 0,0 15,0 22,0
28 25   Morales Barbosa Yaretzi Yamileth MEX 1007 Nuevo Leon 3,5 0,0 13,5 19,0
29 19   Nava Moreno Ricardo Angel MEX 1000 Nuevo Leon 3,5 0,0 11,5 16,5
30 33   Servin Campos Oswaldo BC 1094 Baja California 3,5 0,0 11,0 16,5
31 39 WCM Salas Estrada Ana Paola MEX 1557 Chihuahua 3,0 0,0 19,0 27,5
32 15   Zayas Ceballos Jesus Elian MEX 1475 Jalisco 3,0 0,0 19,0 26,0
33 23   Argelles Figueroa Carolina MEX 1703 Ciudad de México 3,0 0,0 18,0 24,5
34 28   Flores Rodriguez Astrid Ap MEX 1147 Puebla 3,0 0,0 16,5 24,0
35 32   Dosamante Ruiz Remy MEX 1544 Michoacan 3,0 0,0 14,5 20,5
36 35   Ruiz Villalba Andrea MEX 0 Chihuahua 3,0 0,0 11,0 16,5
37 43   Balam Xool Angel YU 1281 Yucatan 2,5 0,0 18,5 26,0
38 38   Barragan Marquez Sebastia MEX 1633 Chihuahua 2,5 0,0 18,5 25,0
39 50   Meraz Trujillo Fernanda Michel MEX 1036 Sonora 2,5 0,0 15,0 20,0
40 40   Perez Vazquez Angelica MEX 1474 Hidalgo 2,5 0,0 10,5 17,0
41 42   Olmedo Rodriguez Anahi MEX 1445 San Luis Potosi 2,0 0,0 18,0 25,0
42 48   Jimenez Ramirez Angel Fabiola MEX 1067 Baja California 2,0 0,0 16,0 24,0
43 36   Molina Mendoza Andrea MEX 1539 Michoacan 2,0 0,0 15,5 22,0
44 41   Aviles Angulo Andres BC 1197 Baja California Sur 2,0 0,0 14,5 21,0
45 44   Garcia Garcia Fatima MEX 1000 Michoacan 2,0 0,0 14,0 20,5
46 49   Hoyos Hernandez Ailin Citlali MEX 1511 Colima 2,0 0,0 13,0 19,0
47 45   Vargas Rangel Erandi MEX 1030 Guanajuato 1,5 0,0 15,5 21,5
48 46   Mendoza Camacho Daniela Belen MEX 0 Tamaulias 1,5 0,0 15,5 21,0
49 37   Sabas Martinez Diana Gise MEX 1023 Aguscalientes 1,5 0,0 13,0 18,0
50 47   Gama Quintana Zenjazen MEX 1049 Guanajuato 1,5 0,0 12,5 18,5

Anotación:
Desempate 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Desempate 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Scroll to top