Clasificación Final después de 7 rondas

Rk. No.Ini.   Nombre FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 1 CM Galaviz Medina Sion Radam MEX 1958 Yucatan 6,5 0,0 23,5 30,0
2 35   Miranda Valdez Hector Daniel MEX 1020 Sonora 6,0 0,0 21,0 28,5
3 10   Torres Riva Felipe De Jesus MEX 1506 Durango 5,5 0,0 20,0 27,5
4 2   Calacuayo Tamayo Marco Antoni MEX 1706 Tabasco 5,5 0,0 19,5 27,5
5 9   Perez Olguin Omar Alejandro MEX 1511 Veracruz 5,0 0,0 25,5 36,0
6 5 CM Corvera Choi Kemos MEX 1671 Ciudad de Mexico 5,0 0,0 22,0 31,0
7 6   Gomez Sanchez Roman Mizra MEX 1666 Jalisco 5,0 0,0 21,5 31,5
8 4   Esquivel San Agustin Dieg MEX 1702 Veracruz 5,0 0,0 21,0 30,0
9 14   Jorajuria Mendoza Algol MEX 1442 Baja California Sur 5,0 0,0 17,5 26,5
10 7   Bojorquez Gallardo Cristi MEX 1639 Tamaulipas 4,5 0,0 21,0 29,0
11 12   Hernandez Santos Hugo Israel MEX 1487 Durango 4,5 0,0 20,0 27,5
12 8 CM Taylor Rodriguez Juan Jos MEX 1511 Tlaxcala 4,5 0,0 20,0 27,5
13 38   Sanchez Lopez Keren MEX 1000 Baja California 4,5 0,0 17,5 24,5
14 50   Sandoval Fernandez Dante MEX 0 Ciudad de Mexico 4,0 0,0 23,0 31,5
15 11   Coronado Osorio Aida Isabel NL 1504 Nuevo Leon 4,0 0,0 20,0 27,0
16 3 WCM Mena Martinez Brisa MEX 1703 Quintana Roo 4,0 0,0 18,5 26,0
17 23   Hernandez Morales Dillan MEX 1121 Hidalgo 4,0 0,0 18,0 25,5
18 20   Flores Gomez Diego Everardo MEX 1155 Jalisco 4,0 0,0 17,5 25,5
19 15   Rodriguez Marquez Luz Mar MEX 1423 Veracruz 4,0 0,0 17,5 25,0
20 18   Sandoval Rivera Alejandra MEX 1291 Sonora 4,0 0,0 17,5 24,5
21 47   Madrid Barcelo Daniel MEX 0 Sonora 4,0 0,0 17,5 23,5
22 26   Zambrano Cortes Christian MEX 1064 Oaxaca 4,0 0,0 17,0 22,5
23 22   Mateos Lopez Jennifer Kas MEX 1136 Colima 4,0 0,0 15,5 22,5
24 16   Rodriguez Torres Shadia A MEX 1416 Tabasco 4,0 0,0 14,0 21,0
25 13 WCM Castellanos Hernandez Lhi MEX 1483 Ciudad de Mexico 3,5 0,0 19,5 27,5
26 17   Abdala Perez Salomon MEX 1361 Campeche 3,5 0,0 19,0 27,0
27 19   Gerala Gonzalez Antuan Ami MEX 1168 Nuevo Leon 3,5 0,0 17,0 23,0
28 39   Pastrana Chavez Vanessa Ak TM 989 Tamaulipas 3,5 0,0 16,5 22,5
29 32   Soto Marquez Mauricio MEX 1031 Chihuahua 3,5 0,0 15,0 22,0
30 21   Sada Castro Manlio Fabio MEX 1145 Tamaulipas 3,5 0,0 12,5 17,5
31 28   Mendoza Recio Josselyne MEX 1058 Sinaloa 3,0 0,0 22,5 30,5
32 31   Huerta Osorno Ixchel MEX 1033 Tlaxcala 3,0 0,0 19,5 26,5
33 33   Arana Solis Diego Eduardo MEX 1026 Queretaro 3,0 0,0 19,0 26,0
34 51   Velazquez Carrillo Jesus David MEX 0 Colima 3,0 0,0 16,5 24,0
35 46   Madera Cornejo Mariana MEX 0 Jalisco 3,0 0,0 15,0 20,0
36 45   Lopez Gutierrez Elisa Antinett MEX 0 Colima 3,0 0,0 14,0 20,0
37 40   Cabrera Gonzalez Paola DG 987 Durango 3,0 0,0 11,0 17,0
38 29   Caballero Alonso Alexa YU 1054 Yucatan 2,5 0,0 18,0 23,0
39 41   Gonzalez Montes Uziel Naim MEX 970 Nayarit 2,5 0,0 17,0 23,5
40 30   Villegas Gomez Alejandra MEX 1043 Oaxaca 2,5 0,0 16,0 22,5
41 52   Velo Arredondo Mariana MEX 0 Chihuahua 2,5 0,0 14,5 21,5
42 36   Sanchez Velazquez David MEX 1007 Guanajuato 2,5 0,0 14,5 21,5
43 25   Luna Sandoval Armida Renee NA 1072 Nayarit 2,0 0,0 17,0 24,0
44 24   Sandoval Gutierrez Romina E MEX 1091 San Luis Potosi 2,0 0,0 16,5 24,0
45 42   Garcia Rosas Isabel GR 939 Guerrero 2,0 0,0 16,0 21,5
46 43   Carvajal Mejia Merary Celit MEX 0 Oaxaca 2,0 0,0 15,0 20,0
47 49   Salvador Espinoza Karim Emiliano MEX 0 Michoacan 2,0 0,0 13,5 19,0
48 48   Martinez Espinoza Edda Sofia MEX 0 Durango 2,0 0,0 12,5 17,5
49 37   Gonzalez Fuentes Anoha Marie MEX 1004 Queretaro 1,5 0,0 17,0 24,0
50 27   Garcia Garcia Valeria MEX 1060 Jalisco 1,5 0,0 10,5 18,0
51 44   Cruz Mota Fatima Mira MEX 0 Hidalgo 1,0 0,0 14,0 19,5
52 34   Santillan Ramirez Guadalupe GT 1025 Guanajuato 1,0 0,0 13,5 19,5

Anotación:
Desempate 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Desempate 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Scroll to top