Clasificación Final después de 7 rondas

Rk. No.Ini.   Nombre FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 8   Limon Olmos Ivan Alonso MEX 1762 Puebla 6,5 0,0 21,5 29,5
2 7 CM Hernandez Luna Jose Angel MEX 1762 Guerrero 6,0 0,0 21,0 29,5
3 6 FM Luna Javier Edgar Froylan MEX 1853 Ciudad de Mexico 5,5 0,0 22,5 32,5
4 28   Pineda Aguirre Israel MEX 1493 Puebla 5,0 0,0 23,5 31,5
5 2   Baltazar Ibanez Diego MEX 1935 Ciudad de Mexico 5,0 0,0 22,0 31,0
6 4 FM Sandoval Mercado Carlos MEX 1913 Edo de Mexico 5,0 0,0 19,5 26,5
7 5   Quiroga Jaquez Angel Ivan MEX 1885 Durango 5,0 0,0 18,5 27,0
8 1   Castillo Gonzalez Fidel E MEX 2048 Tamaulipas 5,0 0,0 18,0 25,0
9 10   Cruz Valdiviezo Diego Man MEX 1717 Tabasco 4,5 0,0 20,0 28,0
10 3 CM De Dios Suarez Diego Anas MEX 1921 Tabasco 4,5 0,0 19,0 25,0
11 19   Serrano Herrera Gustavo MEX 1565 Estado de Mexico 4,5 0,0 18,0 25,5
12 22   Ramirez Toledo Ayleen Maribel MEX 1543 Baja California Sur 4,0 0,0 23,5 31,5
13 46   Herrera Amador Julio Cesar MEX 0 Baja California 4,0 0,0 22,5 31,5
14 26   Paez Mendoza Martin Josue MEX 1509 Durango 4,0 0,0 22,5 31,0
15 29   Zayas Ceballos Jesus Elian MEX 1475 Jalisco 4,0 0,0 21,5 31,0
16 15 WCM Mejia Granados Paulina Isabel MEX 1624 Ciudad de Mexico 4,0 0,0 21,5 29,0
17 12   Galaviz Medina Aioria MEX 1653 Yucatán 4,0 0,0 19,0 25,0
18 16   Gonzalez Garcia Jesus MEX 1588 Veracruz 4,0 0,0 18,5 26,0
19 45   Nava Moreno Ricardo Angel MEX 1000 Nuevo Leon 4,0 0,0 17,5 24,5
20 49   Regalado Velazquez Jesus Daniel MEX 0 Guanajuato 4,0 0,0 17,5 24,5
21 13   Mateos Lopez Luis Javier MEX 1639 Colima 4,0 0,0 17,0 23,0
22 17   Herrera Camara Ana Cristina MEX 1577 Yucatan 4,0 0,0 16,0 23,5
23 11   Argelles Figueroa Carolina MEX 1703 Ciudad de México 4,0 0,0 16,0 22,5
24 9   Zayas Hernandez Luis Carlos MEX 1749 Jalisco 4,0 0,0 16,0 22,0
25 43   Morales Barbosa Yaretzi Yamileth MEX 1007 Nuevo Leon 4,0 0,0 14,0 20,0
26 31   Diaz Espinoza Axel Alberto MEX 1473 Nuevo Leon 3,5 0,0 17,0 24,5
27 48   Perez Ayala Ernesto MEX 0 Michoacan 3,5 0,0 17,0 23,5
28 35   Flores Rodriguez Astrid Ap MEX 1147 Puebla 3,5 0,0 15,5 22,5
29 18   Espinal Reynoso Romina MEX 1566 Tabasco 3,0 0,0 20,0 27,0
30 27   Robles Ortiz Christina MEX 1500 Veracruz 3,0 0,0 19,0 26,0
31 24   Ortega Beltran Ximena MEX 1523 Guerrero 3,0 0,0 18,5 26,0
32 21   Dosamante Ruiz Remy MEX 1544 Michoacan 3,0 0,0 17,0 23,0
33 37   Servin Campos Oswaldo BC 1094 Baja California 3,0 0,0 16,5 22,5
34 36   Albarez Mendoza Susana MEX 1146 UNAM 3,0 0,0 16,0 22,0
35 50   Ruiz Villalba Andrea MEX 0 Chihuahua 3,0 0,0 15,5 21,5
36 23   Molina Mendoza Andrea MEX 1539 Michoacan 3,0 0,0 15,5 21,5
37 42   Sabas Martinez Diana Gise MEX 1023 Aguscalientes 3,0 0,0 14,5 20,5
38 14   Barragan Marquez Sebastia MEX 1633 Chihuahua 2,5 0,0 20,5 27,5
39 20 WCM Salas Estrada Ana Paola MEX 1557 Chihuahua 2,5 0,0 15,0 21,0
40 30   Perez Vazquez Angelica MEX 1474 Hidalgo 2,5 0,0 15,0 21,0
41 34   Aviles Angulo Andres BC 1197 Baja California Sur 2,5 0,0 13,0 18,5
42 32   Olmedo Rodriguez Anahi MEX 1445 San Luis Potosi 2,0 0,0 20,5 28,5
43 33   Balam Xool Angel YU 1281 Yucatan 2,0 0,0 15,5 24,5
44 44   Garcia Garcia Fatima MEX 1000 Michoacan 2,0 0,0 14,5 20,0
45 41   Vargas Rangel Erandi MEX 1030 Guanajuato 2,0 0,0 14,5 19,5
46 47   Mendoza Camacho Daniela Belen MEX 0 Tamaulias 2,0 0,0 14,0 19,0
47 39   Gama Quintana Zenjazen MEX 1049 Guanajuato 2,0 0,0 11,0 16,0
48 38   Jimenez Ramirez Angel Fabiola MEX 1067 Baja California 1,0 0,0 13,5 18,5
49 25   Hoyos Hernandez Ailin Citlali MEX 1511 Colima 1,0 0,0 13,0 18,5
50 40   Meraz Trujillo Fernanda Michel MEX 1036 Sonora 1,0 0,0 11,0 16,0

Anotación:
Desempate 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Desempate 2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempate 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Scroll to top